Kuchyňské pracovní desky vzorník

Kuchyňské pracovní desky - vzorník

Plánujete novou kuchyni a přemýšlíte, jak ji dodat šmrnc? Kuchyňská pracovní deska je prvkem, který přímo vybízí, abyste popustili uzdu své fantazii. Tak proč se neinspirovtat v našich vzornících?

Vzorník kuchyňských desek - základní nástroj designéru

Mezi nejoblíbenější materiály pro kuchyňské pracovní desky patří žula a mramor. Každý z těchto přírodních kamenů má své výhody i nevýhody. My se ale budeme soustředit na estetiku a design, to je oč tu běží.

Žula (nebo též granit) je tvrdý a odolný kámen, který je tvořen hlavně křemenem, slídou a živcem. Má velmi bohatou a rozmanitou paletu barev a vzorů, které jsou dány přírodními procesy, jako je sopečná činnost, eroze nebo tlak. Při nahlédnutí

do vzorníku kuchyňských pracovních desek

ze žuly ihned zjistíte, že žula je typická svojí zrnitostí. Tím dostává žulová deska přirozenou pohledovou "hloubku". Zadívejte se na detail Nero Impala, Oliva Verde nebo třeba do oblíbeného vzoru Kashmir a uvidíte sami.

Elegantní vzory mramoru

Mramor je jiný typ přírodního kamene než žula. Vznikl přeměnou vápence pod vysokým tlakem a teplotou. Mramor je známý svou elegancí a sofistikovaností, kterou dodává každé kuchyni. Má jemnou a hladkou strukturu a je dostupný v mnoha odstínech a žilkováních, které vytvářejí jedinečné a krásné vzory. Proto také bývají vzorníky pracovních desek z mramoru plné pestrých barev probouzejících fantazii. Podívejte se třeba na mramor Emperador nebo Nero Portoro, není to jedním slovem nádhera?

Vybíráme ze vzorníku kuchyňských pracovních desek

Jak si tedy vybrat ten správný vzor a barvu pro vaši kuchyňskou pracovní desku z žuly nebo mramoru? Zvažte styl a barevné schéma vaší kuchyně, a to včetně podlahy a třeba i závěsů na oknech. Pokud máte moderní a minimalistickou kuchyň, můžete zvolit jednoduchý a jednobarevný vzor, který bude kontrastovat s ostatními prvky.

Příkladem může být třeba bílá kuchyně a tmavá žula Nero Impala. Preferujete radši tmavší dvířkovinu klasických kuchyní? Nebo třeba tmavě hnědé dřevo? Elegantně ji můžete oživit mramorem Portobello nebo některým ze vzorů Calacatta. Možností je vskutku mnoho. Nechte se inspirovat v našich vzornících kuchyňských desek z mramoru a žuly (kuchyňské desky vzorník - mramor a kuchyňské desky vzorník - žula).
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz