Kamenná kuchyňská deska

Kamenná kuchyňská deska

Pokud chcete mít doma skutečný dotek přírody a budete ochotni si připlatit nějakou tu kačku navíc, kamenná kuchyňská deska je tou správnou volbou. Z přírodních materiálů je totiž nejodolnější a ani údržba není nijak obtížná.

Kámen v interiéru

Kámen působí luxusně a je proto s oblibou využíván v interiérovém designu. Zatímco pískovec „vyzařuje“ teplo a středověkou inspiraci, punc opravdového luxusu spolehlivě obstará Onyx. Je totiž světlo propustný a při dobrém osvětlení dokáže vykouzlit unikátní atmosféru. Pokud však dojde na kuchyňskou pracovní desku, která musí být především odolná, ani jeden z těchto kamenů neobstojí. Na řadu musí přijít tvrdší kalibry, jakými jsou mramor nebo žula.

Kamenná kuchyňská deska z mramoru

Krystalický vápenec nebo-li mramor, je přírodní kámen, který je díky svým vlastnostem a honosnému vzhledu v interiéru hojně využíván, a to zejména pro kamenné obklady, parapety, kamennou dlažbu či obložení do koupelen.

Kamenná kuchyňská deska z mramoru

má nejčastěji bílou texturu s klasickými šedým „mramorováním“. Na trhu je však k dostání mnohem více různých druhů, které jsou typicky zabarvené a strukturované podle místa výskytu.

Kamenná kuchyňská deska - žula

Žulová kuchyňská deska představuje přírodní vrchol materiálové odolnosti. Ne že by mramor nebyl odolný, ale přeci jen je měkčí, poréznější a proto i více náchylný. Naproti tomu na žulové pracovní desce můžete krájet, strouhat, válet těsto a nebo naklepávat maso, s

kamennou deskou ze žuly

to ani nehne. Žulová deska, stejně jako jakákoliv jiná kamenná kuchyňská deska, je také vysoce odolná i proti teplu. Žula proto bez problémů snese i 250°C, takže rozlitá vroucí voda, odstavený hrnec z plotny nebo pekáč z rozpálené trouby nepředstavuje žádný problém.

Vzorníky kamenných kuchyňských desek

Chcete se podívat na vzorky kamenných desek, ale do kamenictví to máte daleko? Podívejte se na naše vzorníky a inspirujte se přímo z domova. Náš vzorník mramorových kuchyňských desek obsahuje i řadu méně obvyklých dekorů, které vás jistě zajmou. Granitové neboli žulové kuchyňské desky nenabízí sice podmanivé žilkování, jejich zrnité ale často nabízí nádhernou vizuální hloubku. Přesvědčte se sami na odkazu kuchyňské desky vzorník žula.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz