Kuchyňská pracovní deska

Kuchyňská pracovní deska - jak na výběr

Navrhovali jste někdy kuchyni nebo kuchyňskou linku? Pak víte, že v této problematice se skrývá řada úskalí. Každý designér kuchyní stojí totiž před řadou rozhodnutí, jakými jsou tvar kuchyňské linky, barva, vybavení a také – kuchyňská deska.

Kuchyňská deska je základ

Na kuchyňské lince snad neexistuje namáhanější část, než je právě

kuchyňská deska

. Musí snášet naše řezání, sekání, strouhání, odkládání horkých hrnců a pánví nebo třeba vylitý borůvkový kompot. Kvalitní kuchyňská deska by všechny tyto nástrahy měla ustát bez úhony.

Na materiálu záleží

Není žádným tajemstvím, že různé materiály si poradí s jednotlivými nástrahami rozdílně. Zatímco kamenná kuchyňská deska má vynikající pevnost a mechanickou odolnost, skleněné pracovní desky si poradí na jedničku s jakoukoliv chemikálií a i přes zdánlivou křehkost jsou mechanicky taktéž velmi odolné. Kuchyňská deska z betonu má pro změnu skvělé uplatnění díky své tvarové variabilitě a vytváří neotřelý designový prvek v každé moderní kuchyni. Beton lze totiž dobře tvarově přizpůsobit a to nejen z pohledu základních rozměrů (šířka, délka, tloušťka), ale lze zajímavě využít i zapuštění různých elementů do povrchu. Po finálním zbroušení jsou pak zajímavé a neotřelé prvky v textuře kuchyňské desky velmi vítaným detailem.

Laminátová kuchyňská deska dominuje

Nekorunovaným králem ekonomické třídy kuchyňských desek je bezesporu kuchyňská deska z laminátu. Nepatří sice mezi nejodolnější, ale její houževnatost bohatě stačí na každodenní kuchyňskou rutinu. Navíc, a to je její největší devizou, je pracovní deska z laminátu spíše levnější volbou a tedy je i cenově dobře dostupná pro každou domácnost. Přitom výběr dekorů a barev je oproti ostatním materiálům kuchyňských desek bezprecedentní. Ostatně o tom se můžete přesvědčit sami ve vzorníku lamino desek.

Jaká kuchyňská deska je nejlepší?

Jistě již nyní chápete, že výběr ideální kuchyňské desky pro vaši kuchyni závisí na řadě různých faktorů a záleží na každém z nás, jakým kvalitám dáváme přednost. Zatímco jeden bytový designér vám doporučí levnější lamino, jiný zase nedá dopustit na přírodní kámen nebo sklo a svým způsobem mají oba pravdu. Abyste si dokázali udělat co nejlepší představu o jednotlivých materiálech, jsou zde právě tyto stránky, které vám při výběru té

správné kuchyňské desky

mohou skvěle posloužit jako profesionální rádce. Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru a příjemné vaření ve Vaši nové kuchyni.
NAVŠTIVTE TAKÉ
StejkyBejky.cz